Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimosi šeimai metodinis paketas parengtas Lietuvos švietimo sistemai ir skirtas mokyklinio amžiaus vaikams, jų mokytojams ir tėvams.

RINKIS SAVE metodinis paketas yra parengtas sveikatos ugdymo, psichologijos ir psichiatrijos, sociologijos mokslo sriciu ekspertu, pasitelkiant pasaulyje išbandytas praktikas, tyrimais patvirtintas mokslo žinias bei Lietuvos ir tarptautinius reglamentus atitinkancias ugdymo metodikas.

Šios, Linos Simavičiūtės globojamos iniciatyvos tikslas yra skleisti vertingas žinias ir edukuoti Lietuvos jaunimą nuo ankstyvojo amžiaus, formuoti jų identitetą ir kritinį mąstymą.

 

Vykę RINKIS SAVE renginiai:

2016/03/08
WHO I AM edukacinis projektas moterims ir merginoms

2016 metų kovo 8 dieną Vilniaus menų fabrike „LOFTAS“ moters dienos susibūrimui rinkosi moterys, merginos ir visi norintys jas pasveikinti. Kovo 8 d. čia vyko edukacinis renginys „Who Am I“, įgyvendintas dr. Linos Simavičiūtės iniciatyva.

 

Renginio programą atidarė parodomieji debatai tema „Seksas iki 18 metų“. Kadangi tema nebuvo iš lengvųjų, tad įkaitusi atmosferą buvo nuo pat pradžių ne tik Lofto scenoje, tadien virtusią debatininkų tribūnomis, bet ir tarp visų susirinkusių. Moteriškumo temą scenoje pratęsė edukologijos mokslų daktarė, kontekstinio ugdymo pradininkė, didžiausio ikimokyklinio ugdymo įstaigų tinklo Baltijos šalyse „Vaikystės sodas“, Karalienės Mortos mokyklos bei „Six Senses“ International Preschool steigėja ir direktorė dr. Austėja Landsbergienė. Savo pranešime Austėja Landsbergienė kalbėjo apie vaikų, konkrečiai mergaičių auklėjimą, moterų, kaip lyderių suvokimą.

 

Renginio metu netilo moteriškas šurmulys. Čia viso renginio metu dalyvės galėjo dalyvauti individualiose konsultacijose su įvairių sričių profesionalais. Vienai dienai buvo įrengti psichologo, seksologo, dvasios, laimės, visažistės ir kosmetologo, stiliaus, ginekologo ir dietologo kabinetai. Merginos šiuose kabinetuose jautėsi laisvai ir naudojosi galimybe gauti nemokama profesionalų patarimą. Smagu buvo, jog kai kuriems kabinetams atrado laiko skirti tokios viešnios kaip Vaida Venckutė , visažistė ir grožio salono „Wonder Time“ įkurėja, ar Aistė Šeibokaitė, knygos „Balansas“ bendraautorė.

 

Pati Lina Simavičiūtė neslėpė šypsenos veide, jog ši idėja iš tikrųjų veikia ir kad tokio pobūdžio projektų reikia inicijuoti kur kas daugiau. „Who AM I“ šis klausimas buvo užduotas ir Mantvydui Leknickui, poezijos knygos „Kniedytos mintys“ autoriui. Su knygos autoriumu Jurga Šeduikytė iniciavo jaukų intervių, kuris papirko nuoširdžiu poklabiu apie poeziją ir moteris. Tiesa, Matvydas Leknickas prisipažino, jog niekada garsiai neskaito savo poezijos, tad tąkart merginoms neteko galimybės pasiklausyti eilių ištartų autoriaus lūpomis, tačiau pasakyta frazė apie moteris pelnė visų simpatijas:
– „Moterys daug drąsėsnės ir emocianaliai stipresnės už vyrus. Jos visada drąsiai pipažįsta, jog bijo ir kalba apie tai garsiai. Vyrai priešingai“.
Viena paskutiniųjų „Who Am I“ renginio programos dalių tapo pilietinės iniciatyvos „Moterys kalba“ pranešimas. Penkios projekto dalyvės Neringa Rekašiūtė, Beata Tiškevič, Modesta Kairytė, Lina Petravičiūtė, Monika Juodpusienė lipo ant scenos pasakoti ir dalintis patirtimi vykdant įvairias iniciatyvas ir projektus.

Daugiau: http://www.alfa.lt/straipsnis/49993267/kovo-8-diena-menu-fabrike-loftas-netilo-moteriskas-surmulys